Bemutatkozunk

Óvodánk, a SZOMBATHELYI PIPITÉR ÓVODA – FÄRBERKAMILLE KINDERGARTEN STEINAMANGER, Szombathely város Derkovits Gyula lakótelepén, (Bem József u. 9/C) helyezkedik el. A közúti közlekedéstől távol, árnyas fák övezte udvarral, otthonos csoportszobákkal, tornaszobával, „sószobával”, logopédiai, fejlesztő és nyelvi nevelésre alkalmas szobákkal, várja a gyermekeket.

Jelenleg 6 gyermekcsoporttal, ebből két német nemzetiségi nyelvi nevelést folytató csoporttal kínáljuk a hatékony, eredményes és sokoldalú nevelést, személyiségfejlesztést. Célunk a boldog, derűs gyermekkor biztosításával önállóságra, kreativitásra, a problémák megoldására képes gyermekek nevelése, szeretetteljes légkörben. A gyermekek esztétikus környezetben, a szülők igényeit is figyelembe véve, szakmailag jól felkészült nevelőtestülettel együtt, szeretetteljes légkörben töltik napjaikat.
Pedagógiai programunk három alappillérre:

A NÉMET NEMZETISÉGI NEVELÉS

honlapkep-nemet

nemzetiségi nap 2014 nemzetisegi nap 2014

A MONTESSORI SZELLEMŰ PEDAGÓGIA

monti collage

A NÉPHAGYOMÁNYON ALAPULÓ KÉZMŰVESSÉG

kezmuvesseg collage

Minden csoportot áthat a Montessori pedagógia, mivel óvodánk a régióban egyedülállóan Montessori bázisóvodaként is működik. Maria Montessorival együtt mi is hisszük:

„ A szeretet nem módszer, ám a szeretet mindenható.”

Gyermekek nevében…

Beszélj velem úgy, mintha felnőtt lennék!
Játssz velem úgy, mintha gyermek lennél!
Bízz bennem! Adj nekem feladatot!
Majd meglátod, milyen ügyes vagyok!

Dicsérj meg, ha megérdemlem!
Igazságtalanul ne büntess engem!
Ha úgy érzem, teher vagyok neked,
boldogtalan leszek! Rossz gyerek!

Ha a bolt minden játékát elém rakod,
mit ér, ha önmagad helyett adod?
Játssz velem, mintha gyermek lennél!
Beszélj velem, mintha felnőtt lennék!

Ami nekem fontos, vedd komolyan!
Csak akkor szólj rám, ha komoly oka van!
Ne tiltsd meg, amit meg kell tennem,
a világot kell felfedeznem!

honlapkep6